chiptuning2Chiptuning to elektroniczne zwiększenie mocy silnika samochodu. Polega on na wykorzystaniu rezerw jakie zostawił producent, w celu zmodyfikowania pracy silnika tak, aby rozwijał on największą moc i moment obrotowy oraz palił najmniej paliwa. Chip, w rozumieniu „tuningowym”, jest to modyfikacja oprogramowania sterującego silnikiem, umieszczonego w centralce sterującej (komputerze, ECU) silnika.

W nowszych samochodach chipowanie wykonywane jest poprzez wgranie programu do sterownika za pomocą interfejsów, przez gniazdo diagnostyczne (OBD i CANBUS) przy pomocy programatora, przez port BDM albo w starszych autach, przez wylutowanie i przeprogramowanie pamięci eprom lub kości flash sterownika. Niezależnie od metody oczekiwany efekt jest ten sam – wzrost mocy i momentu obrotowego.

Ze względu na efekty tuningu, chipy można podzielić na dwie zasadnicze kategorie:

  • chipy do samochodów z turbinami lub innymi kompresorami powietrza,
  • chipy do samochodów wolnossących, czyli nieposiadających kompresora powietrza.

Nie eksperymentuj na własnym samochodzie – zaufaj nam, robimy to dłużej!

Kiedy zainwestować w chiptuning? Jeżeli dbasz o swój samochód – pamiętasz o zmianie oleju, filtrów i wkładów oraz używasz paliwa z pewnych stacji – możesz śmiało odzyskać te konie mechaniczne, których „pożałowali” producenci. Chiptuning potrafi wzmocnić moment obrotowy i moc nawet o 10-25%! (w zależności od rodzaju silnika). To zasadniczo poprawi przyśpieszenie auta, a to zwiększy Twoje bezpieczeństwo na drodze. Łatwiej wyprzedzisz, płynniej przyspieszysz.

Chiptuning w 4GT AutoWrocławski w Katowicach:

Bazując wyłącznie na sprawdzonych rozwiązaniach – V-TECH, zapewniamy bezpieczeństwo, nie narażamy silnika na nadmierny wysiłek. Znaczenie ma przede wszystkim dopracowanie programu i jego wszechstronna modyfikacja. Profesjonalnie uzyskujemy to, na co pozwala Twój samochód. Widzisz, ile korzyści przynosi chip tuning? Cena również przypadnie Ci do gustu – zapraszamy!

Dla posiadaczy aut na gwarancji proponujemy specjalne rozwiązanie:

PowerBox. Jest to zewnętrzny, cyfrowy moduł chiptuningowy – prosty w montażu oraz demontażu (możesz go wypiąć przed każdorazową wizytą w serwisie). Przeczytaj i dowiedz się więcej – czym jest PowerBox. Gwarantujemy fachowo przeprowadzoną usługę oraz pełen zakres konsultacji.

Nie szukaj opinii o chiptuningu na forum – skorzystaj z naszego doświadczenia!

Opinie na forum o chip tuningu są różne i jest ich tak naprawdę tyle, ilu użytkowników. Przekonaj się na własnej skórze, że ten proces ma sens!

Posiadasz: samochód? skuter wodny? skuter śnieżny?

I chcesz przyspieszyć? – to MY ZWIĘKSZAMY MOC

Na terenie Katowic oraz całego Śląska, a nawet dalej, jeśli tylko kochasz jazdę swoim autem – przyjedź – warto, zajmiemy się Tobą osobiście, a może nawet uda Ci się skorzystać z naszej aktualnej, sezonowej promocji.