fapidpfWyłączanie filtrów FAP / DPF

Drażni Cię już kontrolka awarii silnika i ustawiczne problemy z mocą w aucie z zatkanym lub zużytym filtrem cząstek stałych? Jako pierwsi na rynku polskim oferujemy programowe wyłączanie filtra cząstek stałych FAP / DPF. Filtr cząstek stałych FAP / DPF może zostać wyłączony (a co za tym idzie – zdemontowany lub udrożniony mechanicznie) w następujących grupach samochodów (w nawiasie – model sterownika):

 • Mercedes – wszystkie modele (Bosch EDC16, Bosch EDC17)
 • OPEL 1.9 CDTI – wszystkie modele (Bosch EDC16)
 • SAAB 1.9 CDTI – wszystkie modele (Bosch EDC16)
 • Volkswagen, Audi, Seat, Skoda 2.0 TDI CR 143 KM, 170 KM (Bosch EDC17)
 • Volkswagen 2.5 TDI CR – wszystkie modele (Bosch EDC16)
 • Volkswagen, Audi, Seat, Skoda 2.0 TDI PD 140 KM, 170 KM (Siemens PPD 1.x)
 • Peugeot, Citroen – wszystkie modele (Bosch EDC16, Siemens SID)
 • Kia, Hyundai – wszystkie modele (Bosch EDC16)
 • BMW – wszystkie modele (Bosch EDC16, Bosch EDC17)
 • Volvo 2.4D, 2.4D5 – wszystkie modele (Bosch EDC16)
 • Chevrolet Captiva – wszystkie modele (Bosch EDC16)
 • Honda 2.2 i-CTDI 140 KM (Bosch EDC16)

Fiat 1.3 Multijet / Opel 1.3 CDTi – problem z FAP / DPF rozwiązany
Miło nam poinformować, iż jako jedni z pierwszych w Europie znaleźliśmy rozwiązanie problemu z filtrami FAP / DPF w tych autach.
Jak Państwo doskonale pamiętają, bardzo częstą usterką był powrót problemów z filtrem FAP / DPF po jego odłączeniu. Udało nam się rozwiązać tę kwestię i teraz po zaprogramowaniu sterownika auta proces regeneracji filtra się nie uaktywnia, a kontrolki pozostają wyłączone.

Citroen i Peugeot 2.0 HDI Delphi DCM3.4 – usuwamy FAP!
Nowością w naszej ofercie jest usuwanie filtra FAP w samochodach PSA ze sterownikami Delphi. Popularne 2.0HDI z Delphi mogą już pracować bezbłędnie także po usunięciu filtra. Polecamy również tuning ww. marek samochodów.

Wyłączenie DPF w 2.0 TDI Siemens PPD (140 KM, 170 KM)
Programowe usunięcie DPF w autach grupy VW z sterownikami Siemens PPD (2.0 TDI 170 KM pompowtrysk oraz 2.0 TDI 140 KM) już jest możliwe. Oczywiście wszystkie pozostałe wersje silnikowe w grupie VW również. Serdecznie zapraszamy!

DPF w autach Mercedes – wyłączamy
Do oferty wyłączania filtrów cząstek stałych dodaliśmy wszystkie auta Mercedesa – w tym dostawcze Mercedes Sprinter. Dotyczy to nie tylko aut z EDC16 ale także najnowszych modeli z systemem EDC17.

Wyłączamy filtr cząstek stałych (FAP / DPF) w autach Ford
Ford z silnikami 2.0 TDCI sterowane systemem Bosch EDC16 z filtrem FAP już nie stanowią problemu. Prezentujemy to rozwiązanie jako pierwsi – wyłączenie FAP jest możliwe we wszystkich modelach Forda wyposażonych w filtr cząstek stałych z systemem Bosch

Wyłączamy filtr cząstek stałych (FAP / DPF) także w BMW
Programowe wyłączenie filtra FAP / DPF w samochodach BMW ze sterownikami EDC17 (roczniki modelowe 2009 i 2010) oraz EDC16 (starsze modele) jest już możliwe. Popularne BMW 320d, 123d i inne modele w których zainstalowano filtr cząstek stałych mogą również pracować bez niego. Jeżeli przeraża cię kosztowna wymiana filtra cząstek stałych, to wraz z chiptuningiem można zlecić programowe wyłączenie filtra (pozwalające na jego demontaż lub usunięcie wkładu). Istnieje także możliwość samej usługi dezaktywacji filtra.

Wyłączamy filtry FAP i DPF
Jeżeli masz problem z filtrem cząstek stałych (uporczywe błędy, konieczność wymiany, kosztowne serwisowanie, auto przeznaczone do sportu), możemy wyłączyć całkowicie obsługę filtra FAP (DPF) we wszystkich nowoczesnych dieslach (praktycznie wszystkich marek i modeli). Filtr można następnie zdemontować bez żadnych problemów czy reakcji ze strony auta – nie będzie żadnych błędów ani awaryjnych trybów pracy, prób regeneracji etc.

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?